GKS Żerków Gospodarze

Autor:

Utworzono:

07.09.2014

Sobota 06-09-2014 odbyła się 1. Kolejka Ligi Okręgowej Juniora Starszego , w którym GKS Żerków zmierzył się z drużyną KS Opatówek . Po dobrym i ciekawym meczu chłopaki z Żerkowa wygrali wynikiem 4:1 (2:0) . Pierwszą bramkę strzelił w pięknym stylu Damian Walczyk , który po świetnym dośrodkowaniu Bartosza Kujawy z rzutu rożnego pokonał bramkarza gości uderzeniem głową , nie dając mu najmniejszych szans na obronę . Drugą bramkę zdobył Kamil Friebe , któremu po podaniu Dawida Borowiaka pozostało tylko dołożyć nogę i strzelić do pustej bramki .
Po zamianie stron goście strzelili gola na 2:1 , co wprowadziło trochę nerwów , ale sytuacje uspokoił Michał Szymkowiak , który po faulu na Dawidzie Borowiaku , pewnie wykorzystał rzut karny .
. Po akcji sam na sam i błędzie bramkarza Dawidowi pozostało strzelić na pustą bramkę , lecz bramkarz gości próbując "naprawić" swój błąd zastosował "rzut zapaśniczy" . Nie mogło się obyć bez czerwonej kartki , przez co na bramkę wszedł zawodnik z pola , a goście grali dalej w dziesiątke .
Wynik na 4:1 ustalił Miłosz Wojtczak , który po akcji sam na sam pokonał "bramkarza" Opatówka . W końcówce meczu drugą żółtą kartkę , a w konsekwencji czerwoną zobaczył Damian Walczyk . GKS kontynuował mecz w 10-ciu , ale nie odbiło się to na wyniku .
Tak drużyna GKS-u Żerków zainaugurowała rozgrywki Ligi Okręgowej Juniora Starszego . Dając w prezencie urodzinowym trenerowi Sebastianowi Wojcieszakowi 3 pkt.Wszystkiego Najlepszego . Cierpliwości dla naszych chłopaków przede wszystkim .